10 Октябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Як багато обличь може запам’ятати людина

Наукові співробітники Йоркського університету у Великій Британії змогли встановити, скільки обличь може запам’ятати одна людина. За словами вчених, на цю здатність впливають індивідуальні особливості, але в середньому одна людина здатна утримувати в пам’яті близько п’яти тисяч обличь.

Вчені організували експеримент, запросивши для участі в ньому 25 студентів-добровольців. Завдання для учасників було наступним: їм було необхідно дізнатися максимальне число знаменитостей на запропонованих фотографіях, а також описати особи знайомих і рідних.

За словами фахівців, учасники «згадали те, як виглядають кілька сотень їхніх знайомих, і успішно розпізнали особи третини політиків, зірок шоу-бізнесу та інших знаменитостей, – в середньому, кожен згадав близько п’яти тисяч осіб».

Якщо ж говорити не про усереднений показник, а про індивідуальних здібностях людей до запам’ятовування осіб, то відмінності можуть бути досить істотними, підтвердили дослідники. Наприклад, з двох осіб один може пам’ятати всього тисячу осіб, тоді як інший – десять тисяч. Автори роботи вважають, що на подібне відмінність можуть впливати особливості мозкової активності, а також той факт, в якому середовищі зростав людина.

У минулому схожі досліди на розпізнавання здатності запам’ятовувати обличчя вченими проводилися для тварин. Вони продемонстрували, що собаки, коні, багато птахів і навіть оси можуть запам’ятовувати (і запам’ятовують!) Людські обличчя.

Дослідники вважають, що здатність розпізнавати і запам’ятовувати обличчя могла відігравати важливу роль в еволюції наших предків. Більш детальні результати їх роботи опубліковані в журналі Royal Society Proceedings B.

Комментарии закрыты.