24 Январь 2019 - Новини    Комментарии отключены

Як депресія впливає на мозок

Дослідження показали, що у деяких людей депресія може бути пов’язана з будовою мозку.


Багато фахівців ставлять депресію в один ряд з небезпечними захворюваннями на зразок діабету або раку. Справа в тому, що в останні роки цей діагноз звучить все частіше, а багато людей навіть не звертаються за допомогою, на довгий час втрачаючи можливості радіти життю.

Так як депресію можна по праву назвати бичем сучасного суспільства, багато дослідників зайняті вивченням цієї хвороби. Зокрема, медиків цікавить, чому одні люди більш схильні до розвитку депресії, ніж інші. Нещодавно американські вчені висунули нове припущення.

Фахівці прийшли до висновку, що у деяких людей схильність до депресії може бути наслідком особливостей будови мозку. Як показали дослідження, у тих, хто страждає від депресії, обсяг мозку в цілому менше, а також трохи зменшений гіппокам – та частина, яка відповідає за запам’ятовування і зберігання інформації. Також були відзначені зміни в долях мозку.

Дослідники вважають, що в ряді випадків причиною депресії можуть бути особливості сприйняття дійсності, які обумовлені будовою мозку. Тобто, людина, сприймаючи інформацію, може ненавмисно її спотворювати, що і призводить до розвитку депресії. При цьому інші відомі фактори, наприклад, стрес або інші психологічні проблеми можуть взагалі не грати ролі.

Комментарии закрыты.