14 Август 2019 - Новини    Комментарии отключены

Як і чим допомагає ЛОР-лікар

Отоларингологія – галузь медицини, що займається діагностикою та лікуванням захворювань вуха, горла, носа і носоглотки. Назва походить від злиття двох грецьких слів: «отосі» – вухо, «логос» – опис.

Особливості спеціальності «отоларинголог»

Офіційну назву дисципліна отримала тільки в XIX столітті. Це пов’язано з винаходом приладів і методів, що дозволяють детально вивчити проблеми і підібрати лікування.

В результаті вродженої або набутої патології, наслідків інфекційного характеру, можуть виникати порушення в роботі органів слуху, нюху, смаку, язика.

Якщо вчасно не виявити проблеми, то можливий широкий спектр ускладнень з боку слуху, координації, рівноваги, смаку, нюху. Особливо небезпечні стану гіпоксії (нестачі кисню), порушення з боку серцево-судинної, нервової системи.

Лор-лікар – фахівець, який отримав вищу медичну освіту і пройшов спеціалізацію з отоларингології. У класифікації лікарів розрізняють загальні і вузькі напрямки.

Отоларинголог приймає в дитячих, дорослих поліклініках, спеціалізованих центрах. Займається проблемами діагностики, вибором тактики лікування, профілактикою.
Лікар-сурдолог / аудіолог займається втратою слуху. Надійний метод отримання достовірних даних про порогах слуху – аудиограмма. В ускладнених випадках потрібна тімпанометрія.
Спеціаліст «фониатор» допомагає у відновленні функцій голосу, голосових зв’язок, звуку після травм, інфекцій порожнини рота, гортані.
Ще один напрямок – хірургія під місцевим або загальним наркозом в умовах стаціонарів або спеціальних ЛОР-центрів.

Як допомагають пацієнтам?

Особливість спеціальності полягає в діагностиці, лікуванні та профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів (крім бронхів і легенів). Прийом пацієнтів відбувається в кілька етапів.

Опитування хворого допомагає зібрати анамнез, з’ясувати причини звернення.
Діагностика включає: зовнішній огляд вух, горла, носа, пальпації лімфатичних вузлів на шиї, близько вушних раковин, під щелепою.
Лор-лікар за допомогою спеціальних медприладів оглядає слизові оболонки рота, горла, носа. Окремо перевіряються вушні проходи.
Для уточнення діагнозу знадобляться додаткові дані аналізів крові, змивів на наявність бактеріальної флори, рентгенівські знімки при підозрі на інфекційне захворювання. Для кожного захворювання характерна своя клініка проявів.

Комментарии закрыты.