13 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Як мозок компенсує стрес при навчанні?

Вчені виявили механізм, що дозволяє вчитися навіть в умовах сильного стресу.

Життя сучасних студентів не можна назвати простим і безтурботним. Період навчання у ВНЗ часто буває обтяжений значними труднощами. Однак навіть в складних умовах вдається домагатися значного успіху. Вчені з Бохумського інституту когнітивної неврології (Німеччини) заявили про відкриття важливого механізму, що дозволяє компенсувати стрес при навчанні.

Вчені проводили експеримент тільки над піддослідними-чоловіками, з огляду на статеві особливості в гормональної реакції на стрес. 16 осіб піддавалися стресу, а 16 учасників контрольної групи – немає. Половина учасників тримала перед початком стресу руку в крижаній воді, і при цьому їх записували на відео. У другій групі чоловіки тримали руку в теплій воді і не піддавалися зйомці.

В ході подальшого тесту випробовувані повинні мили поділяти на дві категорії кольорові кола згідно їх світловому малюнку. Також вони повинні були ідентифікувати виключення, які в межах своєї категорії виглядають несхожими. Раніше було відомо, що регіони мозку, що відповідають за виявлення винятків, є найбільш чутливими до дії стресу. В ході виконання завдання вчені досліджували активність мозку за допомогою електроенцефалографії.

Випробовувані, що перенесли стрес, показали настільки ж гарні результати, як і ті, які стресу не відчували. Однак у першій групі мозок був більш активним, а також залучалися додаткові мозкові зони. На ЕЕГ перенесли стрес випробувані демонстрували підвищену активність бета-хвиль в серединній предфронтальной корі головного мозку особливо в моменти вивчення винятків.

Комментарии закрыты.