17 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Японія почне вирощувати органи людини в тварин

В Японії дали добро на неоднозначну технологію вирощування органів людини всередині тварин. Встановлено, що переваги для людей від цього способу переважують всі ризики.

Плани по вирощуванню органів людини всередині тіл тварин можуть бути незабаром реалізовані в Японії. Влада цієї азіатської країни збирається скасувати нині чинну заборону на цю практику. Очікується, що рішення буде прийнято вже до осені. Панель експертів, зібраних японськими властями, прийшла до висновку про те, що проведення подібних експериментів може посприяти науковому прогресу. При цьому дана практика отримує найжорстокішу критику з боку захисників прав тварин, проте її вже застосовують в дослідницьких цілях в Великобританії і США.

Інтерес деяких японців до застосування даної методики настільки величезний, що вони навіть залишають країну, щоб працювати в іноземних лабораторіях в тих країнах, де вона дозволена. Однак Міністерство освіти, культури, спорту, науки і технологій отримало рада з боку наукових експертів, які погодилися з тим, що дослідники повинні мати можливість імплантувати в ембріони тварин клітини людини. В даний час в Японії дозволяється тільки вводити в ембріони тварин людські індуковані плюрипотентні стовбурові клітини. Теоретично ембріони згодом зможуть генетично модифікуватися на вирощування певних органів за допомогою технології редактури Crispr.

З деяких наукових організацій і вчених в Японії вже вишикувалася черга бажаючих проводити подібні лабораторні дослідження. Експерти вважають, що створення органів людини в тварин на кшталт свиней може вирішити проблему нестачі матеріалу для пересадки органів. Кожен день а, в середньому, 20 людина помирає в очікуванні подібного роду органів, як показує статистика. Однак проти цієї практики активно виступають захисники тварин, які говорять, що її розвиток може привести до реалізації найбільш жахливих сценарії фільмів жахів.

Комментарии закрыты.