28 Ноябрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Заробив банк стовбурових клітин, виділених з молочних зубів

В одній з шотландських лабораторій вчені почали вести збір стовбурових клітин з дитячих зубів. Надалі клітини заморозять і вони будуть зберігатися протягом тривалого часу. Їх розморозять в тому випадку, якщо дитині знадобиться лікування. Проект зі збору та зберігання клітин реалізується американською компанією BioEden.

Керівник компанії Тоні Веверка (Tony Veverka) пояснює, що вони стали першими, хто організував банк стовбурових клітин, виділених з молочних зубів. Зараз у BioEden понад 20 тисяч клієнтів в 60 країнах світу. Зберігання клітин коштує близько 16 доларів на місяць.

Після того, як у дитини випадає молочниq зуб, батькам пропонується доставити його в лабораторію. Там зуб очищають і виділяють з нього стовбурові клітини. У кожному з них міститься лише невелика кількість клітин, які можна культивувати, щоб збільшити їх число до декількох мільйонів. Після цього клітини заморожуються для подальшого зберігання.

У молочних зубах знаходяться мезенхімальні клітини, які можуть дати початок клітинам різних інших типів – хрящових, кісткових, м’язових або жирових. Більш популярною процедурою є паркан стовбурових клітин з пуповинної крові – з них можна отримувати різні типи гематопоетичних клітин.

Зараз ведеться безліч досліджень стовбурових клітин, але лише деякі з них приведуть до розвитку нового терапевтичного методу. Представники BioEden відмічають, що вони вже використовували деякі зразки, що зберігаються в банку, для терапії діабету 2 типу та лікування «вовчої пащі».

Комментарии закрыты.