2 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Засіб від грибка нігтів допоміг перемогти рак

Вчені з Cancer Research UK (Великобританія) зробили незвичайне відкриття, упевнившись в тому, що протигрибковий препарат здатний знищувати ракові клітини. Мова, зокрема, йде про такий засіб як ітраконазол.

Препарат для лікування грибкових інфекцій ітраконазол (Sporanox) може «вбивати» пухлинні клітини, що підтвердилося в експериментах вчених з мишами, повідомило видання Daily Mail. Тепер фахівці планують апробувати методику лікування з його використанням в випробуваннях за участю людей.

Як повідомив керівник наукового проекту, доктор Саймона Бучацького, ітраконазол планується випробувати для терапії людей з важкими формами раку товстої кишки. Необхідно зрозуміти, чи можливо поєднання препарату з іншими видами лікування онкологічних захворювань.

Дослідження на мишах спонукало вчених зробити припущення про те, що ітраконазол має здатність знищувати так звані «сплячі» клітини, що відрізняються резистентністю до звичайних ліків і в багатьох випадках викликають рецидив зростання пухлини.

«Пухлина складається з різних клітин, і деякі -« сплячі »- не реагують на хіміотерапію. Такі клітини «прокидаються» після лікування і провокують повернення хвороби. Ітраконазол в ході дослідів знищував пухлина і вбивав «сплячі» клітини », – розповів про спостережуваному ефекті препарату Саймон Бучацького.

Комментарии закрыты.