26 Июль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Жінки помирають після інфаркту вдвічі частіше за чоловіків

Після лікування інфаркту міокарда жінки помирають в два рази частіше в порівнянні з чоловіками, про що свідчать дані австралійських вчених з університету Сіднея. При цьому у чоловіків інфаркт міокарда зустрічається частіше, ніж у жінок.

Подробиці роботи австралійських кардіологів опублікував Medical Journal of Australia. Цими фахівцями були проаналізовані дані 2 183 чоловіків (середній вік – 60,5 років) і 715 жінок (середній вік – 66,6 років), які пережили інфаркт міокарда. Зокрема, були прийняті до уваги тяжкість стану людей під час вступу до лікарні, методика їх лікування та його результативність, а також смертність за піврічний період після лікування.

«Жінки після лікування інфаркту міокарда вмирають більше ніж в два рази частіше за чоловіків», – констатували в результаті фахівці.

Вчені стверджують, що діагностувати інфаркт міокарда лікарям не важко, оскільки його клінічні симптоми добре відомі. Лікують пацієнтів відповідно до стандартного планом. Чому ж жінки помирають набагато частіше чоловіків?

На думку дослідників, жінки з інфарктом частіше виявляються недообстежена. Зокрема, з’ясувалося, що їм рідше призначають коронарну ангіографію і належні препарати як при лікуванні в лікарні, так і після виписки. Одна з версій, що пояснюють дану обставину, – медичний персонал лікарень погано обізнаний про те, що наслідки інфаркту загрожують здоров’ю жінок в більшій мірі в порівнянні з чоловіками.

«Якою б не була причина, вона не виправдовує таку різницю. Необхідні подальші дослідження, щоб з’ясувати, чому жінки, які страждають від серйозних серцевих нападів, виявляються недообстежена, і як скоротити таку різницю в результатах лікування », – висловилися з цього приводу автори проекту.

Інфаркт міокарда – це ураження серцевого м’яза, що виникає на тлі гострого порушення її кровопостачання через тромбозу. При цьому уражена частина серцевого м’яза відмирає – загибель клітин починається через 20-40 хвилин з моменту припинення нормального кровопостачання. Найчастіше до інфаркту призводить атеросклероз.

Комментарии закрыты.