28 Ноябрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Жирна їжа шкодить не тільки здоров’ю, але і клімату

Жирна їжа негативно позначається на стані здоров’я людей. Здебільшого вона здатна провокувати ожиріння. Втім, не тільки цим вона загрожує світу. У тому числі приготування жирних страв може привести до погіршення кліматичних умов. Глобально, чи не так?

До такого висновку прийшли британські вчені, що працюють в ряді місцевих університетів. Про результати випробувальної роботи повідомлялося на сторінках спеціалізованого видання. Вчені заявили, що приготування жирної їжі здатне врятувати від глобального потепління. Хіміки вважають, що це здатне вплинути на погодні умови.

Справа в тому, що повітря в містах і мегаполісах на 10 відсотків складається з випарів, які виробляються під час приготування і смаження їжі. В рамках експерименту з солоною водою і олеїновою кислотою виявилося, що молекули в даних краплях здатні з’єднуватися в кристалічні решітки і вбирати вологу.

Таким чином, частинки, потрапляючи в атмосферу через вікна і витяжки, притягують до себе з повітря вологу складову і сприяють появі хмар. Це в підсумку має відчутний вплив на навколишнє середовище.

Вчені планують продовжити випробування в цій галузі, щоб отримати більш повні дані про вплив парів на атмосферу.

Комментарии закрыты.