17 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Знайдена причина передчасного старіння організму

Вчені доводять: якщо жінка існує в умовах постійного стресу, її організм за своїми фізіологічними параметрами буде на 10 років старше, ніж у жінки, яка живе без стресу.

Тривалий стрес додає кілька років до біологічного віку клітин людського організму. Якщо жінка є матір’ю, яка ростить хронічно хвору дитину, вона може бути старше своєї однолітки без такої дитини на 10 років. До подібного висновку прийшли вчені з Університету Ньюкасла.

Ці дослідники стверджують, що стресові зміни зачіпають структуру хромосом. Вони з’ясували, що в клітинах організму жінок, що ростили хворих дітей, теломери в ДНК виявилися значно коротше вікової норми. Теломери впливають на цілісність ДНК в процесі клітинного ділення, і їх вкорочення вважається основною причиною старіння.

Але більш короткі теломери виявилися не єдиним відхиленням в організмі жінок, які постійно відчували стрес. В їх клітинах було зафіксовано занадто низький вміст теломерази і підвищена кількість вільних радикалів – молекул, здатних проникати всередину клітин і викликати їх пошкодження.

Чому при стресі «ламаються» клітини, точно невідомо. Вчені вважають, що причину потрібно шукати в змінах гормонального характеру. Гормони надниркових залоз, наприклад, відомі своєю здатністю «зламувати» ядро клітини, діючи на її геном.

Комментарии закрыты.