20 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Знайдений простий спосіб поліпшити роботу мозку і пам’ять

Поліпшити функції гіпокампа – зони головного мозку, відповідальної за якість пам’яті людини і її здатність до навчання, – як з’ясувалося, можна досить просто. Вчені з Університету Брігама Янга в США встановили, що для цього треба робити регулярні пробіжки.

Дослідники знайшли нове підтвердження того факту, що регулярні фізичні навантаження – це «безкоштовні ліки» для поліпшення роботи мозку. Американські фахівці зробили висновок про те, що біг зменшує негативний вплив хронічного стресу на гіпокамп.

Попередньо ними був проведений експеримент на мишах. Частина тварин протягом 4 тижнів щодня бігала в колесі, в середньому пробігаючи по 5 кілометрів. Інша частина мишей існувала в малорухомості.

Після цього миші проходили випробування – вони виявлялися в стресових ситуаціях, а також проходили лабіринт. В результаті виявилося, що випробували стрес миші, які мають фізичне навантаження, справляються із завданням краще, ніж ті, хто не займався бігом.

Показово, що в 2016 році Journal of Physiology: London розповідав про дослідження вчених з Фінлядніі, які встановили зв’язок між бігом і зростанням нейронів в області гіпокампу. У щурів, яких змушували регулярно бігати, налічувалося в результаті в два-три рази більше нових нейронів гіпокампу, ніж у тварин, які ведуть малорухливий спосіб життя. Дослідники тоді заявили, що біг можна назвати чудовим засобом профілактики старечого недоумства.

Крім того, є наукові дані, що дозволяють вважати біг «ліками від раку».

Комментарии закрыты.