13 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Знайдений смертельний вірус в зубах древніх людей

Дослідники з Данії повідомили, що вони відкрили небезпечний вірус, який зберігався 4,5 тисячі років в зубах стародавньої людини. Йдеться про гепатит В, який, як виявилося, був присутній вже в той час. МедікФорум з’ясував подробиці цього наукового відкриття.

Виявилося, що вірус був у ДНК стародавніх людей, його змогли виявити, коли обстежували зуби, знайдені під час археологічних розкопок. Виявилося, що вірус вражав організм древніх людей і приводив до їх загибелі. Це, можливо, була небезпечна епідемія, яку пережили люди в далекому минулому.

В рамках свого дослідження вчені проаналізували понад сто зразків зубів, всі вони належали людям, які жили кілька тисяч років тому. Їх досліджували і аналізували ДНК. Вчені вибирають випадковим чином фрагменти, вони секвеніруют, після цього об’єднуючись в великі ланцюга. Таким чином вони порівняли результати і змогли обнаружітьс сліди древніх хвороб, від яких страждали люди в далекому минулому.

Виявилося, що у 25-і людина з тих, чиї зуби вивчали дослідники, був знайдений вірус гепатиту В. Це унікальне підтвердження того, що хвороба з’явилася на землі дуже давно і люди страждають від неї не тільки зараз, але страждали ще в давні часи.

До цього моменту найраніші сліди гепатиту В дорівнювали 450 років, вважалося, що в цей період з’явилася хвороба, проте тепер історія її виникнення буде повністю переглянута. У сучасному ж світі від гепатиту щороку помирають 786 тисяч людей.

Комментарии закрыты.