10 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Знайдено найстаріший вірус в історії людства

Вчені виявили штам гепатиту В в останках людини віком 4 500 років. Це найстаріший людський вірус з коли-небудь знайдених наукою.

Найстаріший людський вірус віком 4 500 років був виявлений вченими в останках скелета людини бронзового століття на території Німеччини. За словами експертів, настільки древні сліди гепатиту – потенційно смертельного вірусу, що викликає хвороби печінки у мільйонів людей – трансформували їх розуміння вірусної природи. Дослідники з Великобританії називають відкриття по-справжньому дивним. Раніше науці вдавалося виявляти людські віруси віком не більше 450 років.

Вірус гепатиту В пройшов через багато мутацій, яких вже не існує, і ця інформація дозволяє людству підготуватися до можливих нових і дуже небезпечним штамів. Своє відкриття вчені зробили на розкопках, під час яких вони вивчили більше 300 скелетів у віці від 200 до 7 000 років. Дане дослідження показало раніше невідомий науки факт того, що віруси можуть зникати. Відзначимо, що людство протягом довгих років намагалася відстежити історію вірусів гепатиту.

МедікФорум нагадує, що гепатити різних типів викликають важкі ураження печінки, які в деяких випадках можуть призводити до злоякісних новоутворень або печінкової недостатності. Гепатити не виліковується повністю, проте їх можна контролювати, пригнічуючи активність, зупиняючи розмноження вірусу і пошкодження печінки. В цьому випадку при адекватної терапії пацієнти можуть жити десятки років.

Комментарии закрыты.