9 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Знайдено спосіб продовжувати «золотий час» для порятунку людей

Російські вчені навчилися продовжувати період, важливий для порятунку життя людини, що знаходиться на межі смерті.

Вченим з Фонду перспективних досліджень (ФПІ) вдалося розробити технологію, що дозволяє врятувати людське життя в умовах дефіциту кисню і загрози термінальних станів. Про це в інтерв’ю РІА Новини повідомив заступник генерального директора, керівник напрямку хіміко-біологічних і медичних досліджень ФПІ Олександр Панфілов.

За словами Панфілова, вчені з’ясували, що для порятунку людини в стані між життям і смертю, – наприклад, при летальної гіпоксії, смертельної крововтрати, больовий шок і переохолодженні, – ефективними можуть бути складнокомпонентні рідкі суміші на основі газу ксенону.

«Кінцева мета проекту – створення фармакологічних препаратів для продовження« золотого години »шляхом введення людини в штучне гіпобіотичними стан, аналогічне зимової сплячки ведмедів», – зазначив при цьому Олександр Панфілов.

Думка вчених про те, що гіпобіотичними стан дозволить лікарям ефективніше рятувати життя, засноване на даних експерименту з тваринами. Вони показали, що в такому стані в три рази підвищується виживаність в разі 50% -ної крововтрати і в два рази збільшується час виживання при переохолодженні. При цьому, за словами вчених, організм тварин самостійно відновлювався після введення в гіпобіотичними стан протягом 10-14 годин після припинення подачі препаратів.

Комментарии закрыты.