13 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Зупинити імунні клітини: розроблений новий підхід до лікування розсіяного склерозу

Вчені з Німеччини запропонували радикально нову терапію хвороби.

Вчені з університетської лікарні Майнца спільно з Німецьким консорціумом з прикладної онкології та університетом Монреаля запропонували новий підхід до лікування пацієнтів з розсіяним склерозом. Про це повідомляє журнал Nature Communications.

При розсіяному склерозі т-лімфоцити проходять через гематоенцефалічний бар’єр в головний мозок і ушкоджують миелиновую обкладання нервових волокон. Вчені зосередилися на вивченні властивостей білка EGFL7, відомого своєю дією на переміщення імунних клітин.

Фахівці з’ясували, що у пацієнтів з розсіяним склерозом відзначається підвищений вміст EGFL7 в судинній системі. Білок виділяється клітинами ендотелію гематоенцефалічного бар’єру. Це призводить до того, що імунні клітини утримуються в периваскулярном просторі. Додаткове застосування EGFL7 робить гематоенцефалічний бар’єр менш проникним, тобто білок знижує проникнення т-лімфоцитів в центральну нервову систему і перешкоджає розвитку захворювання. На думку преси, відкриття дозволить змінити підходи до лікування розсіяного склерозу.

Комментарии закрыты.