1 Май 2017 - Різне    Комментарии отключены

Стоматит у дитини: що робити

Слабкість, нездужання, висока температура, відсутність апетиту – часто ці симптоми педіатри відносять до застуди або грипу. Однак вони можуть виникати і на початковій стадії гострого геологічного стоматиту. Це найпоширеніше захворювання в дитячій стоматології.

Гострий стоматит викликається зазвичай вірусом герпесу. Сприяють зараженню порушення цілісності слизових і шкірних покривів.

Найчастіше стоматит зустрічається у дітей у віці від шести місяців до трьох років. Це пояснюється тим, що у них поступово зникають антитіла, отримані з материнського організму, але ще остаточно не сформувалася система специфічного імунітету.

Захворювання починається з підвищення температури, головного болю, слабкості, блідості і збільшення чутливості шкірних покривів, нудоти, блювоти. Відзначаються почервоніння і набряк слизової оболонки порожнини рота, щік, мови. Висипання у вигляді безлічі бульбашок з’являються лише на 2-3 день захворювання. Саме тому його важко відразу діагностувати. На слизовій оболонці рота бульбашки швидко розкриваються, утворюючи ерозії, а на губах вони покриваються корочками. Одночасно підвищується слиновиділення, відчувається неприємний запах з рота, спостерігається кровоточивість ясен.

Виразки можуть з’являтися поступово, тому дуже важливо з перших днів захворювання почати противірусне лікування. Необхідно якомога частіше полоскати рот фурациліном, а найкраще травами – звіробоєм, календулою, кропивою. Потім обробляти вогнища ураження оксоліновою, інтерфероновою або теброфеновою мазями. Противірусні мазі рекомендується наносити на всю слизову оболонку порожнини рота, захоплюючи неуражені ділянки.

При важких формах гострого геологічного стоматиту добре застосовувати протеопітичні ферменти (трипсин, хімотрипсин), які розчиняють некротичний наліт, очищають порожнину рота, усувають гнильний запах, покращують загоєння.

В комплексну терапію бажано включати засоби, стимулюючі захисні сили організму (полівітаміни, мікроелементи). Рекомендується застосування антигістамінних препаратів (супрастин, димедрол) для зниження алергізації організму.

У період спаду захворювання противірусні препарати потрібно скоротити, а провідне значення надавати загоюючим засобам. Ефективне застосування масляних розчинів вітаміну А, масла шипшини, обліпихи.

У комплексі лікувальних заходів важливе місце займає раціональне харчування хворої дитини. У зв’язку з інтоксикацією організму рекомендується рясне пиття (солодкий чай, соки і молочні продукти).

Перед годуванням можна знеболити слизову оболонку 5-відсотковою анестезиновою емульсією. Після прийому їжі рот обов’язково промити чи прополоскати міцним чаєм.

На закінчення слід підкреслити, що гострий герпетичний стоматит є заразним захворюванням. У дитячих установах якщо виявляється хвора дитина, її потрібно ізолювати, а як профілактичний засіб іншим дітям змащувати слизові оксоліновою маззю як при грипі. Необхідно провести дезінфекцію приміщення, іграшок.

Комментарии закрыты.